Ekspresy

Profesjonalne Ekspresy do kawy Ascaso.pl

Wiele osób decyduje się na parzenie kawy w ekspresie. Wydaje im się, że to właśnie taka kawa będzie najlepsza. Duża popularność ekspresów do kawy wynika z pewnością również z wrażenia jakoby kawa w ekspresie parzyła się sama. Decydując się na kupno ekspresu do kawy mamy do wyboru ich dwa rodzaje: ciśnieniowy oraz przelewowy. Za o wiele lepsze uważane są obecnie ekspresy ciśnieniowe.

Ekspresy Ciśnieniowe

 

Niestety są one także dużo droższe. Decydując się na kupno ekspresu ciśnieniowego warto pamiętać również o tym, że będzie to kawa odznaczająca się niezwykłą mocą. Jej cechą charakterystyczną będzie również bardzo silny aromat. Aby z ekspresu ciśnieniowego uzyskać kawę naprawdę dobrej jakości trzeba wykazać się znajomością trzech ważnych parametrów. Parametry te można określić za pomocą następujących słów: materiał, mielenie, maszyna. Jeśli chodzi o materiał to trzeba pamiętać, że kupno ekspresu ciśnieniowego ma sens tylko wtedy, kiedy będziemy gotowi kupować kawę najwyższej jakości. Tylko bowiem wtedy wykorzystamy możliwości jakie posiada ten właśnie rodzaj ekspresu do kawy.

Kawa, Ekspres, Jak dobrze parzyć kawę?

Kupując ekspres ciśnieniowy warto pamiętać o tym aby kupować kawę w ziarnach, którą samodzielnie zmielimy w domu. Aby kawa była pyszna i aromatyczna mielenie należy przeprowadzić tuż przed parzeniem kawy. Możemy zdecydować się na kupno ekspresu, który już wyposażony jest w młynek. Wtedy będziemy mieć pewność, że grubość mielenia jest idealnie dopasowana do modelu, który posiadamy. Możemy również kupić dodatkowy młynek. Lepiej zrezygnować z młynka elektrycznego – grzeje ją bowiem ziarna co odbija się negatywnie na smaku i aromacie kawy.

Kiedy decydujemy się na kupno ekspresu ciśnieniowego powinniśmy pamiętać, że aby kawa naprawdę była pyszna i aromatyczna trzeba odpowiednio ustawić szereg parametrów takich jak chociażby wartość ciśnienia, temperatura wody. Nie bez znaczenia jest także czas parzenia kawy. Obsługa ekspresów przelewowych jest o wiele prostsza. Decydując się na kupno ekspresu do kawy warto wybierać spośród tych produkowanych przez znanych producentów.

 

ekspres arc ascaso ekspres steel ascasoekspres kap ascaso ekspresy ascasomin_Bar ascasomłynek i-steel ascaso młynki i1-i2 ascasomłynki do kawy ascaso