Dodane przez w Lis 8, 2013 w Kocham Kawę | 0 komentarzy

Jaki ekspres do kawy najlepiej wybrać

Jaki ekspres do kawy najlepiej wybrać

Aby móc cieszyć się pyszną kawą, nie trzeba chodzić po drogich kawiarniach. Wystarczy jedynie posiadać odpowiedni ekspres do kawy, który pozwoli wyczarować coś więcej niż zwykłą kawę z mlekiem. Ekspres nie jest najtańszym sprzętem gospodarstwa domowego, kupuje się go zwykle na lata, dlatego zamiast kierować się ceną, przemyślmy dokładnie, jakie parametry powinien on spełniać.

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, czy kupić ekspres ręczny, czy może lepiej automatyczny. Ręczny sprawdza się przede wszystkim w domach, w których kawę parzy się dość rzadko (np. dwa razy dziennie) i dla niewielkiej ilości osób jednocześnie. W przeciwnym wypadku lepiej wybrać ekspres automatyczny, który jest co prawda droższy, ale też dużo prostszy w obsłudze, a ponadto dający o wiele więcej możliwości.

Istnieje jeszcze trzeci rodzaj ekspresu, a mianowicie ekspres kapsułkowy. Tu nie używa się kawy mielonej lub w formie ziaren, lecz specjalnych kapsułek. Są one smakowe i pozwalają wykonać różnego rodzaju wyśmienite kawy. Efekty pracy tego urządzenia z pewnością zachwycą każdego gościa – kawa będzie wyglądać i smakować jak z najlepszej restauracji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że bez posiadania odpowiednich kapsułek ekspres okaże się całkowicie bezużyteczny.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ekspres ręczny czy automatyczny, warto pomyśleć o tym, jakie funkcje dodatkowe okażą się przydatne. Być może dobrym rozwiązaniem będzie ekspres podwójny – idealny sposób na przygotowanie jeszcze większej ilości kawy. Miłośnicy włoskich smaków z pewnością będą zadowoleni z obecności systemu służącego do przygotowania cappuccino, macchiato i innych tego typu specjałów. Dość przydatna jest też opcja podgrzewania i spieniania mleka oraz parzenia wstępnego, pozwalającego uzyskać kawę o jeszcze bogatszym smaku.

Nie bez znaczenia są kwestie czysto funkcjonalne. Pomyślmy, czy ekspres powinien posiadać elektroniczny wyświetlacz, filtr do wody, wbudowaną płytę podgrzewającą, a może regulowaną wysokość. Ponadto ekspresy dostępne są w dość szerokiej gamie kolorystycznej.

Brak odpowiedzido “Jaki ekspres do kawy najlepiej wybrać”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Rozpuszczalna Kawa | Modnie i wygodnie - […] Źródło: http://kocham-kawe.eu/jaki-ekspres-do-kawy-najlepiej-wybrac/ […]

Skomentuj